این روزا وقتی که ایران تونست یه امتیاز شیرین رو از نیجریه بگیره بعد بازی خیلیا ناراضی نشون میدن که چرا ایران کاملا تدافعی بازی کرد و بازی کسل کننده بود ... به چند نکته اشاره میکنم :

یه اصطلاحی افتاده تو زبان مردم به اسم باخت زیبا یا بازی زیبا به همراه باخت خیلی بهتر بود میخوام بگم ملت ایران باخت زیبا در جایی کاربرد داره و اصلا میتونه وجود داشته باشه که دو تیم سطح بازیشون ( حداقل در اون برهه از زمان ) تقریبا یکی باشه اگه ما در برابر آرژانتین زیاد نه فقط یازده دقیقه بخوایم زیبا بازی کنیم سرخیو رومرو هم تو جام جهانی یه گل میزنه و در اونصورت باخت وحشتناک تاریخ جام رقم میخوره . من نمیفهمم باخت زیبا یعنی چه ؟؟؟ ده تا گل بخوریم تا بعد بگن بازی زیبایی بود همه برن تو حمله دروازه هم بشه صافی آبکش ؟ باخت زیبا وقتیه که دو تا تیم که توانایی هاشون مثل هم هستش و هردو بازی هجومی رو در کار داشته باشن ولی رو اتفاقات یکی ببازه اونوقت میگن باخت زیبا بود مثلا عربستان تو جام 2010 از آلمان 8 تا گل خورد باختش زیبا بود ؟؟؟ اونوقت همه تیتر زده بودن تحقیر آمیز ترین شکست جام جهانی رقم خورد اونوقت جالب میشد واسمون !!! افتخار میکردیم که درسته باختیم ولی زیبا بود .

حالا همین بازی نیجریه رو تصور کنید که ایران مقداری تهاجمی بازی میکرد و چندتا گل هم میخورد اونوقت همه مینشستیم به نقد کردن که بعله دفاع هم خوب چیزیه وقتی ما نمیتونیم گل بزنیم همینکه دروزاه مونو بسته نگه میداشتن خیلی بهتر بود و از این حرفا

ما نباید بیرون از گود بنشینیم بگیم لنگش کن 

اگه دوس دارید برید ادامه مطلب و بخونید که مهرداد پولادی مدافع نازنین ایران جاش تو رنکینگ بازیکنای جام جهانی در این چند بازی کجاس ؟؟؟


سایت فیفا در گزارشی 10 بازیکن برتر بازی‌های اول مرحله گروهی جام جهانی را انتخاب کرد که در این فهرست مهرداد پولادی از ایران پس از توماس مولر در رده دوم قرار دارد.

 در این گزارش آمده است: توماس مولر که با عملکرد درخشان خود مقابل پرتغال تیتر بسیاری از روزنامه‌های جهان را به خود اختصاص داده بود، توانست در صدر این فهرست 10 نفره قرار بگیرد. نمایش خیره‌کننده او در نخستین بازی آلمان مقابل پرتغال باعث شد که این بازیکن جلوتر از هر بازیکن دیگری در صدر 10 بازیکن برتر قرار گیرد.

 با وجود اینکه بیشتر بازیکنان این فهرست را مهاجمان و بازیکنانی که موفق به گلزنی شده‌اند تشکیل می‌دهند، مهرداد پولادی از ایران با گرفتن نمره 9.7 در رده دوم قرار دارد. سایت فیفا درباره پولادی نوشته است: مدافع نه چندان شناخته شده پرسپولیس تهران که در گرفتن یک امتیاز از نیجریه و بسته ماندن دروازه ایران نقش بسزایی داشت، در این فهرست نفر دوم است. او بسیاری از توپ‌های نیجریه را برگشت داد. پولادی شش تکل موفق و یک ضربه سر از مقابل خط دروازه داشت که شوت شولا آمه‌اوبی را به کرنر فرستاد.

فهرست کامل 10 بازیکن برتر بازی‌های مرحله اول گروهی از نظر فیفا به شرح زیر است:

1-توماس مولر آلمان

2-مهرداد پولادی ایران

3-جئوف کامرون آمریکا

4-داوید لوییز برزیل

5- فیل جاگیلکا انگلیس

6- روبین فان‌پرسی هلند

7-آرین روبن هلند

8- جان بوی غنا

9- الکسیس سانچز شیلی

10- تیم کیهیل استرالیا

 منبع: خبرگزاری ایسنا