مردمانی هستیم ناسپاس که بیرون از گود نشستیم میگیم لنگش کن

سایت فیفا در گزارشی 10 بازیکن برتر بازی‌های اول مرحله گروهی جام جهانی را انتخاب کرد که در این فهرست مهرداد پولادی از ایران پس از توماس مولر در رده دوم قرار دارد.

 در این گزارش آمده است: توماس مولر که با عملکرد درخشان خود مقابل پرتغال تیتر بسیاری از روزنامه‌های جهان را به خود اختصاص داده بود، توانست در صدر این فهرست 10 نفره قرار بگیرد. نمایش خیره‌کننده او در نخستین بازی آلمان مقابل پرتغال باعث شد که این بازیکن جلوتر از هر بازیکن دیگری در صدر 10 بازیکن برتر قرار گیرد.

 با وجود اینکه بیشتر بازیکنان این فهرست را مهاجمان و بازیکنانی که موفق به گلزنی شده‌اند تشکیل می‌دهند، مهرداد پولادی از ایران با گرفتن نمره 9.7 در رده دوم قرار دارد. سایت فیفا درباره پولادی نوشته است: مدافع نه چندان شناخته شده پرسپولیس تهران که در گرفتن یک امتیاز از نیجریه و بسته ماندن دروازه ایران نقش بسزایی داشت، در این فهرست نفر دوم است. او بسیاری از توپ‌های نیجریه را برگشت داد. پولادی شش تکل موفق و یک ضربه سر از مقابل خط دروازه داشت که شوت شولا آمه‌اوبی را به کرنر فرستاد.

فهرست کامل 10 بازیکن برتر بازی‌های مرحله اول گروهی از نظر فیفا به شرح زیر است:

1-توماس مولر آلمان

2-مهرداد پولادی ایران

3-جئوف کامرون آمریکا

4-داوید لوییز برزیل

5- فیل جاگیلکا انگلیس

6- روبین فان‌پرسی هلند

7-آرین روبن هلند

8- جان بوی غنا

9- الکسیس سانچز شیلی

10- تیم کیهیل استرالیا

 منبع: خبرگزاری ایسنا

/ 9 نظر / 5 بازدید
بهنام

یه جایزه برات دارم هرچیزی رو که بیشتر از همه میخوای 3بار تکرارکن ،بعد نوشته زیر و بخون : بسم الله الرحمن الرحیم لاحول ولاقوة الا بالله العلی العظیم آمین این پیام رو به 9 نفر بفرست ، آرزوت برآورده میشه ، باور نمیکردم ولی ولی واقعا برآورده میشه! پاک کنییا نفرستی ممکنه آرزوت برآورده نشه الان ساعت و نگاه کن ، دقیقا 9 دقیقه بعد یه اتفاقی میافته که خوشحالت میکنه...

منیر

پس باخت زیبا افتاده روی زبونها ؟!! نه بابا ...! ....... من از بیرون از گود نگفتم لنگش کن . خودمو گذاشتم جای یک مشت مردم خسته که از سرکار پاشده بودند و اومده بودند که دسته جمعی در جو ّ دوستانه فوتبال آلمان رو تماشا کرده بودند با این که از خستگی نای نشستن نداشتن اما چون به ایران تعلق خاطری داشتن نشسته بودند بازی ایران رو هم تماشا میکردند و دهن دره می کشیدند و باز لبخند میزدند . گفتم تحمل اینها که اصلن بازی تدافعی به این معنا رو نمی شناسند برای من دیدنی بود . ضمن این که خوبه که یاد بگیریم به همه دیدگاه ها به چشم دیدگاه نگاه کنیم نه فرمان حمله ! ... این بچه ها بدون این که منو به تب 40 درجه وادار کنند ، دوست داشتنی اند برای من . بودنشون توی جام جهانی هم بسیاری خوشحال کننده است . خیلی زیاد . حرف من چیز دیگه ای بود زانیار . فوتبال واقعن مثل زندگی هست ! یکبار هم حرف من رو از دیدگاه خودم ببین و گمان نکن تو بچه های تیم ملی رو بیشتر دوست داری . من نگاهم به زندگی با نگاه تو به زندگی فرق میکنه فقط همین ! گود کجاست ؟ لنگ کجاست ؟

منیر

گزارشگر آلمانی که تو بدون اینکه بشناسیش فتوی دادی که ولش کنید اون شوته ، گفتش که هتلی که برای بچه های ایرانی گرفتن دو ساعت با محل تمرین شون فاصله داره . در واقع داشته میگفته که این بچه ها اگه برنمه ریزی بهتری داشتن بهتر بازی میکردن . همه ی اینهایی که تو اسمشون رو میذاری مردمان ناسپاس در دانستن یک نکته مهم مشترک هستند که بی برنامه ترین تیم حاضر در جام تیم ماست . این یعنی که بدترین بازی بازی ماست و این اصلن به این معنا نیست که بدترین بازیکنان رو ما داریم کمی اتو هم از لاک دفاعی بیرون بیا و فکر کن . تو حتا باخت زیبا رو هم خوب توضیح ندادی . بازی با ارژانتین امروزه . نه دوشنبه گذشته . دوشنبه بازی با نیجریه بود . برای دفاع از بازی ملال آور دوشنبه پیش از بازی شنبه حرف میزنی ؟!چه ربطی داره ؟

منیر

تو واقعن نزدیک شدن به جام رو میخای و نه یک بازی دیدنی . همون چیزی که کی روش میخاد . من فامیلهای تو رو نمیشناسم ول این یکی دو نفری که برای من کامنت گذاشتن رو میشناسم . بله ! دقیقن اونها هم فوتبلا رو زندگی می دونند و با عنایت به همین استعاره جواب دادند . ... به هر حال هیچی مهمتر از همدلی نیست . دوست داشتن تیم ملی دلیل بر بستن دهن ایده های دیگه نیست . اینجور حمایتهای با رگ برجسته گردن و چسبوندن مارک ناسپاس به این مردمان هدف جهانی فوتبال اگه باشه همون بهتر که اصلن نباشه . تو لذتت رو ببر . بذار دیگرانی هم که مفهوم دیگه ای رو سراغ دارند حرف شونو بزنند . دعوایی نیست که اینطور تیتر پستت رو علیه یک ایده می نویسی . فوقش می تونی بگی که من خوشم آمد . تو فکر میکنی که خبر درباره مهرداد پولادی رو ما نخوندیم ؟ یا برای ما معنا و مفهومی نداره ؟ یا فکر میکنی ما نمی فهمیم که اینا دارند تمام سعی شونو می کنند ؟

منیر

تو مفهوم این ایده رو درست نگرفتی زانیار . گمان نمیکنم فامیلهای تو هم حرفی به جز همین داشته باشند . یه وقتی داریم راجع به اعضای تیم حرف میزنیم یه وقتی داریم راجع بع یک مسابقه به اسم فوتبال حرف میزنیم . اون حمایت تو حمایت جانانه و غیرتمندانه از اعضای تیم ملی هست که هیشکی باهاشون مشکلی نداره و حرف ما درباره مقوله ای به اسم فوتبال هست ! .... خنده داره که دربرابر چنین ایده اعتراضیی ، اسم تک تک بازی کنان رو میاری و میگی این شیره اون شیره . انگار داری درباره کشتی حرف میزنی . فوتبال داره هرشب پخش میشه ما داریم فوتبال رو تماشا میکنیم تو هم از حال و هوای کشتی بیا بیرون . باورکن دیگه مردم دنیا وقتی یک تیم رو تشویق میکنند یا هوادار هستند ، یک تیم رو تشویق می کنند و هوادار هستند !

زانیار

باشه من اصلا هیچی نمیدونم و اشتباه میکنم ولی فقط یه چیز واسم مهمه که حتی زمانی که خودمم ورزش میکردم هیچکی دنبال تشویق نبود و همه منتظر شکست بودن تا اونوقت بگن آره مشکلت ال بود مشکلت بل بود باید اینطور کار میکردی اونطور میبودی و غیره و فقط اینو هم میگم که واقعا اگه بدترین بازی تاریخ فوتبال هم بود واسه ما بهترین بود و ایرانیها بهتره که بگن باریک اله تیم ایران واسه این یه امتیاز شیرین

منیر

ها ! حالا رسیدیم سر اصل مطلب . آفرین . تو فقط تجربه خودتو جلوی چشمت داری و نسخه هر انتقادی رو از پیش پیچیده داری . نه زانیار جان شما برای این که توی دنیا حرفی برای گفتن داشته باشی نمی تونی با کله بری جلو . حتا انتقاد رو هم شیرین پذیرفتن جزو مدیریت بازیهاست . این کار رو کی روش از همه ی مربی ها بهتر بلده چون در حال و هوای احساسی حاکم بر ورزش ما بزرگ نشده . مهم نیست چقدر بلد هستیم ، مهم اینه که چقدر بلدیم که کنار هم باشیم . با همه تفاوتهای در اعتقاد و رای مون بدون تنش و دلخوری و چسبوندن مارک به دیگری . من مثل تماشاچیهای تو به فوتبال نگاه نمیکنم . شاید اون موقع هم با همین دید که پست منو خوندی به منتقدات گوش دادی و شاید در برداشت ایده هاشون به قول خودت اشتپ زدی . زانیار هدف اصلی من از نوشتن این دست از پستها همینه . که تفاوت رفتار و برداشت عاقلانه و احساسی رو در حد توانم نشون بدم . اینها نشانه های نژادپرستیه . همانی که المانیها ازش فاصله میگیرند . همانی که باعث میشه چشم مون رو به انتقادها ببندیم و فقط دفاع احساسی کنیم . درست مثل طرفداران ایدوئولوژی های متفاوت .

منیر

امیدوارم این آخرین کامنت رو کاملن سوای جوّ ورزشی بخونی . سوای عشق وطنی ! خواهشن فک نکن از عشق من به وطن کم شده . عشق بدون عقل سرنگونیه . ما یک تاریخ پر از احساس پشت سرمون داریم بدون دوزار عقل برای کاویدن ریشه های درجا زدنهای تاریخی ، شکست و عقب نشینی های سیاسی و فرهنگی . فوتبال عرصه خوبی برای تمرینه . امرین همه اینها که گفتم . ما اشتباهاتمون رو بپذیریم . داغ نکنیم . گوش کنیم . منتقدان رو از مشوقان بیشتر دوست داشته باشیم . هر گونه انتقادی رو مجاز بدونیم . بر اعصابمون مسلط باشیم . احساس رو بذاریم در مواقع بشر دوستی نه در برنامه ریزی های سازنده ی نسلها . مراقب خودتو و احساس و اندیشه ات باش . موفق باشی [گل]

امیدسرگردان

سلام هم رشته ای ممنونم گه به وبلاگ من سر زدی مهندس راستی وبلاگت خیلی خوب بود